| +90.232.441 1 661 | www.webdizaynizmir.com | www.ceyhaniletisim.com  | +90.532.511 2 101 |

 
Web sitelerinde verimliliğin sağlanabilmesi için başta Google olmak üzere arama motorlarındaki doğal (reklamlar harici) arama sıralamalarında başarılı sonuçlar elde etmek şarttır. Arama motorlarının, bu sıralamaları yaparken en önem verdiği konulardan biri web sitesinde yer alan yazılı içeriğin özgün olup olmadığıdır.
 
Bunu biraz açacak olursak;
 
Her geçen gün daha da büyüyen world wide web'in en büyük sorunlarından biri, web sitelerinde kullanılan yazılı içeriklerin, internet üzerinde aynı konuda yer alan diğer web sitelerinden kopyalanarak kullanılmasıdır. İnternet plagiarizmi olarak adlandırılabilecek bu davranış biçimi hem orijinal içeriği oluşturanların bilgi ve emeğine saygısızlıktır, hem de web'i günden güne aynı bilgilerin, aynı cümlelerle tekrar ettiği koca bir çöplüğe dönüştürmektedir. Gelişmiş sıralama algoritmalarına sahip olan arama motorları, özgün içeriğe sahip web sitelerini sıralamalarda üst sıralara yerleştirerek ödüllendirir, çalıntı içerik kullanan web sitelerini ziyaretçilerin kolay kolay ulaşamayacağı sıralamalara indirerek cezalandırır. Google, Şubat 2011'deki Panda kod adlı algoritma güncellemesi sonrası kopyala - yapıştır yaparak içerik kullanan siteleri cezalandırmaya başlamıştır.
 
Web sitesi içeriğinin zengin ve özgün olması, arama motorları kadar siteye gelen ziyaretçiler için de önemlidir ve site verimliliğine bu açıdan da katkı sağlar. Sonuçta web sitenize gelecek olan ziyaretçi, buraya sadece ve sadece sitenizin içeriği için gelmektedir.
 
Tüm bu nedenlerle bir web sitesinden verim almak isteniyor ise, hiç tartışmasız sitede özgün ve zengin içerik sunulmalıdır. Yeni bir web sitesi yaptırmak isteyen kurumların ise, çoğunlukla bu konudaki en büyük problemleri zamansızlık ve içeriği nasıl oluşturmaları gerektiğini bilmemeleridir. Zaten web sitesi sahiplerini kopyala - yapıştır içerik kullanmaya iten ana nedenler de bunlardır.

Çözüm Ortaklarımız

  • 1
  • 2

Ceyhan İletişim

2000 yılından günümüze web tabanlı yazılımlar ve web sayfası tasarımları başlıca hizmet verdiğimiz konular arasındadır.

İletişim

 web @ ceyhaniletisim.com
  +90.232.441 1 661
  +90.232.489 00 40
 1201/4 Sk.No:1B İzmir

 

 

Hizmetlerimiz ve Faaliyetlerimiz

Alan Adı & Hosting Hizmeti; Strategy
Web Sayfası Tasarımı
Mobil Uygulamalar
Reklam Hizmetleri
İzmir web sayfası tasarımı
Google ve sosyal medya reklamcılığı
Mobil uygulamalar
Web tabanlı yazılımlar
Alan adı & hosting & sunucu kiralama
Kurumsal eposta hizmetleri